Letná Koncert

SPOLEČNĚ PRO UKRAJINU

3. dubna 2022

Letenská pláň 15:00

Společně pro Ukrajinu

24. února v brzkých ranních hodinách média přinesla šokující zprávu. Ruský prezident Vladimir Putin dal povel zaútočit na Ukrajinu, na svobodný a suverénní stát. Od té doby denně sledujeme, jak kvůli tomuto ruskému zločinci a vrahovi statisíce nevinných lidí svobodného státu přichází o své domovy, rodiny i své životy.

Od vypuknutí Putinovy války lidé z celého světa Ukrajině pomáhají nejen finančně či materiálně, ale také ukrajinským rodinám, kterým se podařilo před válkou utéct, poskytují střechu nad hlavou, oblečení, stravu… Jen těžko si dokážeme představit, jaké utrpení prožívají ženy a děti, které odešly do neznámé země a jejichž muži zůstali na Ukrajině bojovat. Jen těžko si dokážeme představit, jaké utrpení prožívají ti, kteří na Ukrajině zůstávají. A všichni bohužel ještě prožívat budou…

Pojďme se Společně pro Ukrajinu setkat na Letenské pláni v neděli 3. dubna 2022 v 15:00 hodin! Vyjádřeme solidaritu s lidmi, kteří na Ukrajině odolávají barbarskému útoku, ale také s Bělorusy, kteří neúnavně demonstrují proti diktátorskému režimu Alexandra Lukašenky i Rusy, protestujícími proti Putinovské agresi. Pozvěte ale také ty, kteří k nám v posledních týdnech přišli. Přivítejme je jako nové sousedy. Někteří tu s námi budou na dobu dočasnou, jiní zde najdou nový domov. Dejme jim příležitost pozdravit se s námi. Podejme jim na symbolické Letné pomocnou ruku. Najděme si chvíli na setkání s nimi. Všichni společně také vyšleme psychickou podporu těm, kteří na Ukrajině zůstali a chrání své domovy.

V rámci koncertu vystoupí řada interpretů, osobnosti z řad herců, sportovců, odborníků či promluví také lidé, kteří Putinův teror zažili osobně, přežili a podařilo se jim utéct.

Vystupující

Tomáš Klus
Rybičky 48
Wohnout
Divokej Bill
Michal Hrůza a kapela Hrůzy
Poetika
Pavel Callta
Juraj Hnilica (SK)
Desmod & Robo Šimko (SK)
Jamaron
Marina Vyskvorkina (UA)
#NEVZDAMSE (I. Ochepovsky, D. Koller, I. Orozovič, M. Načeva, L. Dusilová, M. Pavlíček, N. Krein, A. Yasinski, R. Zabelov, K. Yakovlev, T. Volos, V. Saribekian, N. Lisniak, Š. Marek, J. Forest, K. Vatchenko, O. Ochepovskaya)
a další...

Spolupráce s organizacemi

Na části Letenské pláně vznikne ve spolupráci s neziskovými organizacemi „tržiště pomoci“. Tyto organizace pomáhají jak v místě války, tak ukrajinským rodinám v tuzemsku, které utekly před ruskou agresí. Návštěvníci budou moci přispět na konkrétní činnosti, přivézt materiální pomoc či se u některých organizací například zaregistrovat jako dobrovolníci. Ukrajinci, kteří utekli před válkou, zde například dostanou možnost najít práci.

Určitě na Letnou pozvěte také své nové ukrajinské sousedy, kamarády, rodiny! Češi i Ukrajinci, starousedlíci i nově příchozí, společně uspořádáme pro sebe navzájem i pro těžce zkoušenou zemi setkání. Propojíme síly pro naši budoucnost i pro budoucnost svobodné vítězné Ukrajiny!

Zároveň společně Ukrajině a celému světu vyšleme jasný vzkaz, že stojíme za Ukrajinou, pomáháme a pomáhat budeme! Máme svou vlastní zkušenost z roku 1968. My všichni jsme spolu s Ukrajinou Evropané a dnes víc, než kdy jindy platí: Jeden za všechny, všichni za jednoho!

Sláva Ukrajině! Vítejte u nás! Nebude to jednoduché, ale společně to dáme. Nebojte!

„Každé lidské utrpení se týká každé lidské bytosti“ – Václav Havel

„Jednota je klíč k zastavení války. Tahle válka se dotýká každého a vaše osobní aktivita je klíčem k tomu přinést svobodu Ukrajině a Evropě.“ – starosta Kyjeva Vitalij Kličko

00
Dní
00
Hodin
00
Minut
00
Vteřin

Užitečné informace

Přineste/přivezte materiální pomoc

Jednou z organizací, která se k akci Společně pro Ukrajina připojila, je Potravinová banka, která pomáhá jak na místě konfliktu, tak ukrajinským uprchlíkům v ČR a bude přímo na místě přijímat materiální pomoc. A to je přesně příležitost i pro AUTOBUSY a ZAVAZADLOVÝ PROSTOR!

Co můžete na Letnou 3. dubna přinést/přivézt?

1) Všechny trvanlivé potraviny: těstoviny, rýže, luštěniny, cukr, olej, konzervy, dětské přesnídávky, sladkosti, polévky v sáčku
2) Čerstvé potraviny: máslo, sýry, uzeniny
3) Drogerie: vlhké ubrousky, tekutá mýdla, šampony, základní kosmetika pro ženy i muže, vložky, pleny větších velikostí (3-6)

Organizátor

Hlavní partner

Spolupracující organizace

Partneři

Mediální partneři